Centrum prasowe

11 lutego 2015

Firmy Imperial Tobacco w Polsce certyfikowane jako Top Employers Polska 2015

Źródło: Top Employers Institute.
Źródło: Top Employers Institute.

10 lutego 2015 roku podczas uroczystej Gali finałowej konkursu organizowanego przez Top Employers Institute w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie, obie firmy z grupy IMPERIAL TOBACCO w Polsce otrzymały Certyfikat Top Employer Polska 2015 za swoją wyjątkową politykę zatrudnienia.

Imperial Tobacco Polska otrzymała to prestiżowe wyróżnienie już po raz piąty, a Imperial Tobacco Polska Manufacturing po raz drugi.
Międzynarodowe badanie prowadzone co roku przez Top Employers Institute wskazuje czołowych globalnych pracodawców: tych, którzy tworzą wspaniałe warunki pracy, dbają o talenty i ich rozwój na wszystkich szczeblach organizacji i dążą do ciągłego doskonalenia praktyk związanych z zatrudnieniem.

Nagrodę w imieniu obu firm z grupy Imperial Tobacco w Polsce odebrali Izabela Bąkowska – Jurga – Kierownik HR, Pion Operacyjny, ITPL Dominika Bielawska – Specjalista ds. Zasobów Ludzkich w ITPM oraz Tomasz Jabłoński HR Biznes Partner, Pion Handlowy, ITPL.
Certyfikat Top Employer jest zewnętrznym, niezależnym potwierdzeniem posiadania najwyższych standardów zarządzania zasobami ludzkimi. Mamy świadomość jak cenny jest nasz pracownik i jego rozwój i dlatego najważniejsze jest dla nas: dbalość o bezpieczne i przyjazne warunki pracy, poszanowanie wartości, oraz satysfakcja osobista i zawodowa – mówi Izabela Bąkowska–Jurga, Kierownik HR w Pionie Operacyjnym Imperial Tobacco Polska.
Nagroda ta stanowi obiektywne potwierdzenie, że nasza firma jest dla pracowników dobrym miejscem pracy. - dodaje Tomasz Jabłoński, HR Biznes Partner w Pionie Handlowym Imperial Tobacco Polska.
Jesteśmy bardzo dumni, że w tym roku już po raz drugi Imperial Tobacco Polska Manufacturing została odznaczona certyfikatem Top Employer Polska. Jest to szczególnie ważne dla nas jako jednego z największych pracodawców w regionie radomskim. - mówi Dominika Bielawska – Specjalista ds. Zasobów Ludzkich w Imperial Tobacco Polska Manufacturing.

Top Employers Institute (działający wcześniej jako Instytut CRF) certyfikuje na całym świecie doskonałe warunki pracy, tworzone przez pracodawców dla swoich pracowników. Obie spółki Imperial Tobacco w Polsce należą do elitarnego grona organizacji, które zdobyły certyfikację Top Employers Polska 2015.

Magdalena Kusik, Country Manager w Top Employers Institute: „Optymalne warunki pracy zapewniają pracownikom możliwość rozwoju osobistego i zawodowego. Z naszego kompleksowego badania wynika, że obie firmy Imperial Tobacco w Polsce tworzą wyjątkowe środowisko pracy i zapewniają szeroką gamę inicjatyw obejmujących nie tylko świadczenia dodatkowe i warunki pracy, ale także dobrze przemyślany system zarządzania wynikami, spójny z kulturą organizacyjną firmy.”

Sednem procesu obowiązującego w projekcie Top Employers jest to, że wszyscy uczestnicy muszą przejść proces szczegółowego badania i spełnić wysokie standardy określone w badaniu. Dopiero to pozwoli im uzyskać certyfikację. Niezależny audyt wszystkich odpowiedzi jest dodatkową gwarancją prawidłowego przebiegu procesu. Oznacza to, że badanie potwierdziło wyjątkowe warunki pracy w obu firmach Imperial Tobacco w Polsce i zapewniło im miejsce w wąskiej grupie certyfikowanych Top Employers.

W tym roku Top Employers Institute ocenił politykę zatrudnienia firm w oparciu o następujące kryteria:

  • Strategia rozwoju talentów
  • Planowanie potrzeb kadrowych
  • Wdrażanie nowych pracowników (tzw. on-boarding)
  • Szkolenia i rozwój
  • Zarządzanie wynikami
  • Rozwijanie umiejętności przywódczych
  • Rozwój kariery i planowanie sukcesji
  • Wynagrodzenia i świadczenia
  • Kultura

Kontakt:
Aneta Kurowska - Siuda
Kierownik ds. Korporacyjnych
Imperial Tobacco Polska S.A.
Tel. 22 719 22 25; kom: 508-010-251
aneta.kurowska@pl.imptob.com