Centrum prasowe

17 lutego 2016

Firmy Imperial Brands (d. Imperial Tobacco) w Polsce certyfikowane jako Top Employers Polska 2016

Źródło: Top Employers Institute.
Źródło: Top Employers Institute.
16 lutego 2016 roku podczas uroczystej Gali finałowej konkursu organizowanego przez Top Employers Institute w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie, obie firmy z grupy Imperial Brands (d. Imperial Tobacco) w Polsce otrzymały Certyfikat Top Employer Polska 2016 za politykę oraz praktyki w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

Imperial Tobacco Polska otrzymała to prestiżowe wyróżnienie już po raz szósty, a Imperial Tobacco Polska Manufacturing po raz trzeci.

Międzynarodowe badanie prowadzone co roku przez Top Employers Institute wskazuje czołowych globalnych pracodawców: tych, którzy tworzą wspaniałe warunki pracy, dbają o talenty i ich rozwój na wszystkich szczeblach organizacji i dążą do ciągłego doskonalenia praktyk związanych z zatrudnieniem.

Nagrodę w imieniu obu firm odebrali Anna Chudzichowska – Dyrektor HR Polska, Izabela Bąkowska – Jurga – HR Biznes Partner, Pion Operacyjny ITPL, Dominika Bielawska – HR Biznes Partner w ITPM oraz Tomasz Jabłoński HR Biznes Partner, Pion Handlowy, ITPL.

Jesteśmy dumni, że Imperial Tobacco Polska otrzymała certyfikat Top Employer Polska już po raz szósty, a ITPM po raz trzeci. Myślę, że kolejne wyróżnienie stanowi dowód na to, że polityka personalna naszej firmy jest dobrze przemyślana i przynosi zamierzone efekty w dłuższej perspektywie czasowej. Jest także potwierdzeniem, że spełniamy obiektywne kryteria na podstawie których to wyróżnienie jest przyznawane, m.in. świadczenia podstawowe i dodatkowe oraz dbałość o rozwój pracowników. To niewątpliwie nasz wspólny sukces i powód, by stale doskonalić stosowane praktyki, a szczególnie obecnie gdy wdrażamy nowe sposoby pracy. w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. – powiedziała Anna Chudzichowska, odbierając nagrodę.

Top Employers Institute (działający wcześniej jako Instytut CRF) certyfikuje na całym świecie doskonałe warunki pracy, tworzone przez pracodawców dla swoich pracowników. Obie spółki Imperial Tobacco w Polsce należą do elitarnego grona organizacji, które zdobyły certyfikację Top Employers Polska 2016.

Sednem procesu obowiązującego w projekcie Top Employers jest to, że wszyscy uczestnicy muszą przejść proces szczegółowego badania i spełnić wysokie standardy określone w badaniu. Dopiero to pozwoli im uzyskać certyfikację. Niezależny audyt wszystkich odpowiedzi jest dodatkową gwarancją prawidłowego przebiegu procesu. Oznacza to, że badanie potwierdziło wyjątkowe warunki pracy w obu firmach Imperial Tobacco w Polsce i zapewniło im miejsce w wąskiej grupie certyfikowanych Top Employers.

Kontakt:
Aneta Kurowska - Siuda
Kierownik ds. Korporacyjnych
Imperial Tobacco Polska S.A.
Tel. 22 719 22 25; kom: 508-010-251
aneta.kurowska@pl.imptob.com