Centrum prasowe

10 lutego 2017

Imperial Tobacco Polska i Imperial Tobacco Polska Manufacturing certyfikowane jako Top Employers Polska 2017

Źródło: Top Employers Institute.
Źródło: Top Employers Institute.
9 lutego 2017 roku podczas uroczystej Gali finałowej konkursu organizowanego przez Top Employers Institute w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie, obie firmy z grupy Imperial Brands (d. Imperial Tobacco) w Polsce otrzymały Certyfikat Top Employer Polska 2017 za swoją wyjątkową politykę zatrudnienia.
Imperial Tobacco Polska otrzymała to prestiżowe wyróżnienie już po raz siódmy, a Imperial Tobacco Polska Manufacturing po raz czwarty.

Międzynarodowe badanie prowadzone co roku przez Top Employers Institute wskazuje czołowych globalnych pracodawców: tych, którzy tworzą wspaniałe warunki pracy, dbają o talenty i ich rozwój na wszystkich szczeblach organizacji i dążą do ciągłego doskonalenia praktyk związanych z zatrudnieniem. „Zadaniem zespołu HR jest wspieranie biznesu w tworzeniu takiego miejsca pracy, w którym ludzie mogą osiągać ponadprzeciętne wyniki korzystając ze swoich talentów. Tylko dzięki wspólnemu, twórczemu działaniu możemy osiągać cele i stawiać czoła wyzwaniom w dynamicznym środowisku biznesowym” - tak skomentowała otrzymanie nagrody Anna Chudzichowska, Dyrektor HR Klaster Europa Centralna.

Cieszymy się z oficjalnego potwierdzenia naszego statusu czołowego pracodawcy. Mamy świadomość jak cenni są nasi pracownicy i dlatego najważniejsze jest dla nas: dbalość o bezpieczne i przyjazne warunki pracy, poszanowanie wartości, oraz satysfakcja osobista i zawodowa – powiedziała Justyna Kazimierczyk-Politańska - Menedżer ds. Rekrutacji w Imperial Tobacco Polska, odbierając nagrodę. Certyfikat stanowi obiektywne potwierdzenie, że nasza firma jest dla pracowników dobrym miejscem pracy. Jest to szczególnie ważne dla nas jako jednego z największych pracodawców w regionie radomskim – dodaje Izabela Michniewska – Koordynator HR w Imperial Tobacco Polska Manufacturing.

Magdalena Kusik, Country Manager Poland w Top Employers Institute: Optymalne warunki pracy zapewniają pracownikom możliwość rozwoju osobistego i zawodowego. Z naszego kompleksowego badania wynika, że firmy Imperial Tobacco w Polsce tworzą wyjątkowe środowisko pracy i zapewniają szeroką gamę inicjatyw obejmujących nie tylko świadczenia dodatkowe i warunki pracy, ale także dobrze przemyślany system zarządzania wynikami, spójny z kulturą organizacyjną obu firm.

Sednem procesu obowiązującego w projekcie Top Employers jest poddanie się procesowi szczegółowego badania i spełnienie wysokich standardów określonych w badaniu. Dopiero to pozwoli uzyskać certyfikację. Niezależny audyt wszystkich odpowiedzi jest dodatkową gwarancją prawidłowego przebiegu procesu. Oznacza to, że badanie potwierdziło wyjątkowe warunki pracy w firmach Imperial Tobacco w Polsce i zapewniło im miejsce w wąskiej grupie certyfikowanych Top Employers.

Top Employers Institute ocenił politykę zatrudnienia firm w oparciu o następujące kryteria:

  • Strategia rozwoju talentów
  • Planowanie zasobów ludzkich
  • Wdrażanie nowych pracowników (on-boarding)
  • Szkolenia i rozwój
  • Zarządzanie wynikami
  • Rozwijanie umiejętności przywódczych
  • Rozwój kariery i planowanie sukcesji
  • Wynagrodzenia i świadczenia
  • Kultura

Kontakt:
Aneta Kurowska - Siuda
Kierownik ds. Korporacyjnych
Imperial Tobacco Polska S.A.
Tel. 22 719 22 25; kom: 508-010-251
aneta.kurowska@pl.imptob.com