Imperial Tobacco Polska S.A. jest jedną z największych firm tytoniowych w kraju.

W Polsce działają dwie firmy z grupy Imperial Brands: Imperial Tobacco Polska S.A. z siedzibą w Tarnowie Podgórnym k. Poznania oraz Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A. z siedzibą w Radomiu. Obie firmy zatrudniają około 1400 osób.

Spółki Imperial Tobacco stale inwestują w przyszłość. Inwestycje obejmują nowe maszyny i technologie. Najważniejszą inwestycją Imperial Tobacco Polska S.A. było wybudowanie nowoczesnej fabryki w Tarnowie Podgórnym koło Poznania, która następnie została rozbudowana w dwóch etapach. Mieści się tam również siedziba zarządu tej firmy w Polsce. Liczne inwestycje modernizacyjne zostały przeprowadzone również w fabryce Imperial Tobacco w Radomiu.

Obie spółki znalazły się w prestiżowych rankingach - 500 największych polskich firm, opublikowanym w dodatku do dziennika Rzeczpospolita w kwietniu 2016 roku oraz Liście 2000 Polskich Przedsiębiorstw, opublikowanej przez ten dziennik w roku 2014.

Zatrudnionym w Imperial Tobacco Polska pracownikom zapewniamy bardzo dobre warunki pracy i płacy, świadczenia socjalne, możliwości rozwoju zawodowego i szkolenia.

Imperial Tobacco Polska S.A. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club (BCC) oraz Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej (BPCC – British Polish Chamber of Commerce).

Reprezentantami firmy w BCC i BPCC są:
Ales Struminsky, Dyrektor Generalny, Prezes Zarządu
Grażyna Sokołowska, Dyrektor ds. Korporacyjnych i Prawnych