Najczęstsze pytania

Jaka jest strategia Waszej firmy?

Nasza strategia polega na zwiększaniu wartości firmy poprzez rozszerzanie działalności w sposób organiczny oraz drogą przejęć.

Strategię tę wspiera aktywna realizacja trzech podstawowych celów:

  • rozwój sprzedaży
  • optymalizacja kosztów i poprawa wydajności
  • efektywne zarządzanie płynnością finansową

W ilu krajach działa koncern Imperial Brands PLC?

Produkty Imperial Brands PLC są dostępne w ponad 160 krajach.

Jakie są Wasze najważniejsze marki?

Najważniejszymi wyrobami znajdującymi się w ofercie Imperial Tobacco Polska S.A. są papierosy: Parker & Simpson, WEST, Davidoff, R1, Mocne. Wśród oferowanych przez nas produktów znajdują się również inne wyroby tytoniowe: tytoń do palenia (Parker & Simpson, WEST i Golden Virginia), tubki i bibułki (Route 66 i Columbus), jak również maszynki do własnoręcznego przygotowywania papierosów.

Kiedy powstała Imperial Tobacco Polska?

Historia naszej firmy sięga drugiej połowy XIX wieku, kiedy to powstała fabryka cygar Rosenberg i Krause w Gnieźnie oraz fabryka papierosów Patria Ganowicz - Wlekliński w Poznaniu. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj historię Imperial Tobacco Polska.

Gdzie znajdę aktualne oferty pracy i programów stażowych?

Wszystkie aktualne oferty rozwoju zawodowego dostępne są na naszej stronie internetowej.

Jak mogę ustalić, do którego działu Imperial Tobacco Polska S.A. najbardziej pasują moje umiejętności, wykształcenie i doświadczenie?

Aby Twoja decyzja o ubieganiu się o dane stanowisko była trafna i przemyślana, dokładnie zapoznaj się z listą oczekiwań i obowiązków szczegółowo wymienionych w każdej ofercie.
Decyzję o wyborze działu ułatwić może także zapoznanie się ze strukturą organizacyjną Imperial Tobacco Polska S.A.

Na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania aplikacji?

Zaprezentuj się nam z jak najlepszej strony. Pamiętaj, ze każdą aplikację oceniamy pod kątem wymagań zamieszczonych w ofercie pracy, stażu czy praktyki.
Jeżeli posiadasz umiejętności, których poszukujemy, wyraźnie zaznacz to w swojej aplikacji.
Jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia zawodowego, pochwal się swoimi osiągnięciami w sferze wolontariatu czy działalnością w kołach naukowych i organizacjach studenckich. Chcemy dowiedzieć się jaki jest Twój potencjał i w jakim kierunku chętnie go wykorzystujesz.

Który element jest bardziej istotny w procesie rekrutacji – doświadczenie czy wykształcenie?

W zależności od stanowiska, na które aplikujesz, oczekujemy od Ciebie określonych cech i predyspozycji. Od przyszłych stażystów nie wymagamy doświadczenia zawodowego. Liczą się dla nas inne rodzaje Twojej aktywności i oczywiście kierunek studiów, a co za tym idzie – wiedza z danej dziedziny.
W przypadku ofert pracy, każdą z nich należy traktować indywidualnie.
W treści każdego ogłoszenia dokładnie zaznaczamy nasze oczekiwania, również te dotyczące doświadczenia zawodowego. Bardzo istotne znaczenie ma również Twoja motywacja oraz fakt posiadania kompetencji wymaganych na danym stanowisku.

Czy znajomość języka angielskiego jest niezbędna do rozpoczęcia pracy/stażu w Imperial Tobacco Polska S.A.?

To, czy wymagamy od Ciebie znajomości języka angielskiego zależy od stanowiska, na które aplikujesz. Istnieją stanowiska, na których umiejętność posługiwania się językiem angielskim nie jest niezbędna.
Warto jednak mieć na uwadze, że oficjalnym językiem Imperial Brands PLC jest właśnie język angielski, a jego znajomość stanowi klucz do rozwoju zawodowego w strukturach Grupy.

Jak wygląda proces rekrutacji w Imperial Tobacco Polska S.A.?

Proces rekrutacji odbywa się w ramach dwóch pionów. W zależności od działu, do którego aplikujesz, proces ten przebiega więc nieco inaczej. Zachęcamy do zapoznania się z etapami rekrutacji w Pionie Operacyjnym i Pionie Handlowym Imperial Tobacco Polska.

Czy Imperial Tobacco Polska S.A. oferuje współpracę studentom młodszych lat studiów?

Nasza oferta skierowana jest do studentów III, IV i V roku studiów jednolitych, III roku studiów pierwszego stopnia oraz I i II roku studiów drugiego stopnia. W zależności od potrzeb nasza oferta przyjmuje formy staży lub stypendiów.

W jaki sposób mogę przesłać swoje CV do Imperial Tobacco Polska S.A.?

Zachęcamy do aplikowania drogą mailową w odpowiedzi na konkretne oferty pracy i staży, zamieszczone na naszej stronie internetowej.
Wysyłając aplikację pamiętaj o podaniu (np. w temacie maila) numeru referencyjnego ogłoszenia, na które odpowiadasz. To ułatwi i przyspieszy selekcję dokumentów!

Jak wyglądają pierwsze dni pracy w Imperial Tobacco Polska S.A.?

Pierwszy dzień pracy to czas, kiedy skupiamy się na tym, aby przekazać Wam jak najwięcej informacji, które ułatwią Wam przyszłą pracę. Jest to dzień adaptacyjny, podczas którego zarówno stażyści jak i nowo zatrudnieni pracownicy odbywają serię spotkań i szkoleń na temat samej fabryki oraz bezpieczeństwa pracy. Integralną częścią dnia adaptacyjnego jest również wycieczka po hali produkcyjnej, która jest z pewnością ciekawym przeżyciem.
Podczas kolejnych dni stażu bezpośredni przełożony zapoznaje stażystę z jego przyszłymi obowiązkami, środowiskiem pracy, współpracownikami oraz charakterystyką działów, z którymi będzie współpracował.
Naszym stażystom zapewniamy również zestaw materiałów informacyjnych dotyczących struktury firmy, jej specyfiki i organizacji. Wszystko po to, aby sprawnie wdrożyć naszych nowych stażystów w cykl życia przedsiębiorstwa i zapewnić im warunki do rozwoju.
Ponadto osobom pracującym w sprzedaży detalicznej zapewniamy szkolenia wprowadzające do firmy, podczas których nowo zatrudnieni pracownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat branży tytoniowej oraz poznać tajniki pracy handlowca.
Sporym zainteresowaniem wśród pracowników cieszy się seria cyklicznych szkoleń wewnętrznych dotyczących pracy poszczególnych działów.

Czy Imperial Tobacco Polska S.A. organizuje spotkania i wydarzenia rekrutacyjne?

Imperial Tobacco Polska czynnie współpracuje z poznańskimi uczelniami wyższymi. Od 2010 roku bierze udział w targach pracy organizowanych w gmachu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz na Politechnice Poznańskiej.
Ponadto w okresie poprzedzającym nabór do programów stażowych organizujemy Dni z Imperial Tobacco, podczas których studenci mają okazję wziąć udział w spotkaniach, szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez naszych Pracowników.