Jak powstaje papieros

Sercem fabryki Imperial Tobacco Polska są maszyny, za pomocą których łączy się wszystkie elementy papierosa: tytoń, który dociera do maszyny małym "rurociągiem", filtr i bibułkę. Tę ostatnią wytwarza się z włókien drzewnych lub lniano - konopnych.

Bibułka powinna być nieprzezroczysta i jednorodna. Może być prążkowana lub gładka, biała lub kolorowa, a przy spalaniu powinna mieć smak obojętny. Jedna rolka papierosowej bibułki ma od 4 do 6 km długości ale starcza na zaledwie 15 minut produkcji. Maszyna z zawrotną prędkością napełnia ją tytoniem, a następnie tnie na kawałki, do których trzeba jeszcze dokleić filtry. Poprawiają one estetyczne i smakowe walory papierosa, a ich głównym zadaniem jest filtrowanie dymu. Wszystkie filtry zbudowane są z trzech elementów: materiału filtrującego, pokrywającego go papieru owijkowego oraz papieru osłonowego - białego lub w kolorze korka.

W pełni zautomatyzowany proces produkcji pozwala na dokładne skontrolowanie jakości wyrobów. Wielokrotnie sprawdza się parametry fizyczne i chemiczne oraz to, czy papierosy i opakowania są nienaruszone.