Produkcja krajanki tytoniowej

Tytoń, który trafia do fabryki ma postać sprasowanych i wysuszonych liści. Aby przywrócić mu pierwotny wygląd, elastyczność i aromat, liście trzeba nawilżyć.

Do produkcji papierosów najczęściej używa się trzech typów tytoniu: suszonego ciepłym powietrzem tytoniu Virginia, tytoniu Orientalnego, który wymaga suszenia na słońcu oraz Burley - mocnego, ciemnego tytoniu suszonego powietrzem. Są one głównymi składnikami popularnych amerykańskich i angielskich mieszanek papierosowych. Do wyrobu danej marki używa się nie jednego ale nawet kilkunastu blendów tytoniowych. Poszczególne mieszanki różnią się między sobą nie tylko ilością i jakością poszczególnych tytoni, ale także zastosowanymi dodatkami - sosami i aromatami, które podkreślają naturalne właściwości tytoniu.

Tytoń, zanim znajdzie się w papierosie musi trafić pod nóż. Z zawrotną szybkością i dokładnością, tytoniowe liście są krojone na małe włókna. Gotowe mieszanki trafiają do Magazynu Krajanki Tytoniowej, gdzie czekają na sygnał z produkcji.